Hala Orzeł
Arabowie dominowali na Mistrzostwach Świata w Krakowie.

 

Egipcjanie zajęli większość miejsc na podium podczas VIII Klubowych Mistrzostw Świata w speed-ball rozegranych w Krakowie w dniach 20-21.08.2016. Młodzi polscy sportowcy nie kryją jednak zadowolenia: "To było niesamowite spotkanie"

 

Do Polski przyleciało ponad 60 zawodników. Wśród zagranicznych reprezentacji znalazły się kluby z Tunezji, Japonii, Egiptu czy Niemiec. Zawodnicy walczyli o tytuły najlepszych klubów w czterech konkurencjach (gra singlowa, deblowa, super solo, solo relay). Jednocześnie rozgrywane były zawody dla kobiet i mężczyzn w kategoriach wiekowych dla juniorów i seniorów.

                          

 

To już drugie międzynarodowe rozgrywki speed-ball zorganizowane przez stowarzyszenie. Cieszymy się, że naszym zagranicznym przyjaciołom podoba się w Polsce i że powierzają nam organizowanie zawodów.” podkreśla Przemysław Wolan – Prezes Stowarzyszenia. Speed-Ball Polska wystawiło 3 kluby: małopolski, śląski i tarnobrzeski w sumie reprezentowane przez jedenastu zawodników.

Ponieważ Egipt jest kolebką speed-ball to właśnie kluby z tego kraju zdominowały zawody. Jednak z uwagi na to, że władze Stowarzyszenia stawiają na szkolenie polskiej młodzieży, klub Speed-ball Małopolska zajął trzecie miejsce w klasyfikacji juniorów.

Dosłownie tydzień wcześniej uczestniczyliśmy w obozie treningowym z Egipcjanami i już teraz mogliśmy zaprezentować nowe umiejętności w starciu z najlepszymi. Udział w zawodach takiej rangi to dla nas niesamowite doświadczenie” – wyznaje Gabriella Lopez – zdobywczyni trzeciego miejsca w super-solo juniorek.

 

 

Speed–ball to prosty sport z wykorzystaniem piłeczki i rakietek. Różni się od innych sportów z rakietkami tym, że piłeczka jest, przymocowana półtorametrową żyłką do masztu. Weekendowe rozgrywki to druga międzynarodowa impreza sportowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Sportu Speed-Ball Polska.

Cieszymy się, że speed-ball w Polsce jest coraz bardziej popularny. Lubimy tutaj wracać, ponieważ podoba nam się atmosfera i doskonała organizacja turniejów.” – mówi Dr Ahmed Lotfy – Prezes Międzynarodowej Federacji Speed-ball.

 

 

Przed polskimi zawodnikami teraz kolejne tygodnie treningów przygotowujących do październikowych Mistrzostw Świata w Tunezji.

 

Zobacz zmagania zawodników podczas pierwszego i drugirgo dnia turnieju.

 


 

Wróć

oferta1

Możliwość wynajęcia całej hali o wymiarach 66x36 (300zł/h) lub jeden z trzech sektorów o wymiarach 36x22 (100zł/h).

oferta1

Obiekt posiada dwa nowoczesne telewizory co umożliwia prowadzenie szkoleń lub wspólne kibicowanie.

Możliwość zorganizowania cateringu na terenie obiektu.

oferta3

Oferujemy możliwość reklamowania się na terenie obiektu, wewnątrz oraz na zewnątrz hali.

oferta3
oferta3

Hala posiada nowoczesne, przestronne szatnie z natryskami oraz toaletami dostosowanymi do potrzeb niepełnosprawnych.

oferta3

Do dyspozycji trybuny na 450 miejsc ( każdy sektor posiada niezależną trybunę )

kontakt

Józef Wajda - Prezes klubu Tel.: 502-745-035

Piotr Wajda Manager hali Tel.: 508-188-018


KS Orzeł ul. Niebieska 2, Kraków
Nip 679-247-12-72, Regon 3504722311
KRS 0000074416


e-mail: biuro@hala-orzelpw.pl